اردوی تفریحی کارکنان برق نیر در بولاغلار نیر

اردوی تفریحی کارکنان برق نیر در بولاغلار نیر برگزار شد .

این اردو  در سال 1391 به همت مدیریت وقت برق نیر آقای فزونی برگزار شد .

اردوی برق نیر در سال 1391

 تفرجگاه بولاغلار

تفرجگاه بولاغلار در فاصله ۳۰ کیلومتری اردبیل و ۵۰۰ متری شمال غرب شهرستان نیر قرار گرفته است.وجه تسمیه آن یعنی مجموعه از چشمه سارهای جوشان،در یک محدوده وسیع میباشد.این تفرجگاه از مناطق نمونه گردشگری شهرستان نیر میباشد. آب تمام چشمه ها در مسیر کوتاهی به یکدیگر پیوسته و از طریق نیرچای (رودخانه آغلاغان) که از داخل شهر نیر گذشته و به رودخانه بالقلوچای که از مرکز شهر اردبیل میگذرد می پیوندد. مساحت این منطقه ۲۸۵ کیلومتر مربع است که در حدود یک پنجم مساحت نیر را شامل میشود.

نزدیک بودن به جاده ارتباطی نیر به شهرستان سراب ، وجود مناظر طبیعی و فضای سبز و بکر ، رویش پوشش گیاهی خاص اطراف چشمه ها از گیاه بولاغ اوتی پوشیده شده است.آب این چشمه ها جهت پرورش ماهیان سرد آبی بویژه قزل آلا ی رنگین کمانی ، همجواری با رودخانه آغلان و ایجاد برخی از زیر ساخت ها و امکانات گردشگری در سال های اخیر و نزدیکی به اردبیل و شهر توریستی سرعین ،تفرجگاه بولاغلار را به یک مکان مهم گردشگری تبدیل کرده است.

این منطقه همه ساله با توجه به افزایش ورود گردشگر ، برای هشتمین سال پیاپی در شهریور ماه میزبان جشنواره آش های سنتی منطقه میباشد.

 

اردوی برق نیر در سال 91  بولاغلار

 

اردوی برق نیر سال 91 بولاغلار

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...