تابستان بدون خاموشی در صورت همکاری مردم و صاحبان صنایع

مدیر توزیع برق شهرستان اردبیل گفت: در صورت همکاری‌های مردم در مدیریت بهینه مصرف برق، احتمال خاموشی با برنامه برق در اردبیل وجود نخواهد داشت.

محمد حسین دیده بان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف انرژی نسبت به سال گذشته که حدود 8 درصد است، تفاهم نامه‌هایی با صنایع، چاه‌های کشاورزی، سی ان جی‌ها و مشترکین پر مصرف صورت گرفته است و در صورتی که مشترکان مطابق تفاهم نامه اقدام کرده و مصرف خودشان را در زمان‌های خواسته شده کاهش دهند و از طرف دیگر همکاری‌های مردم در مدیریت بهینه مصرف برق همکاری کنند، احتمال خاموش با برنامه (خاموشی ) در تابستان اردبیل وجود نخواهد داشت اما اگر به هر دلیلی اهداف پیش بینی شده در مدیریت مصرف با صنایع، چاه‌های  کشاورزی، سی ان جی‌ها و غیره محقق نگردد، احتمال خاموشی متصور خواهد بود.
وی با بیان اینکه کل مشترکین شهرستان اردبیل بالغ بر 278 هزار مشترک می‌باشد، ادامه داد: از این تعداد 221 هزار مشترک خانگی، 16 هزار و 400 مشترک عمومی، هزار و 350 مشترک کشاورزی، هزار و 600 مشترک صتعتی، 37 هزار و 500 مشترک تجاری (سایر مصارف ) می باشند.
مدیر توزیع برق شهرستان اردبیل با بیان اینکه میزان مصرف انرژی مشترکین در سال 1398 برابر با 750 میلیون کیلوات ساعت بوده است، اضافه کرد: از این مقدار حدود 46 درصد مصرف خانگی، 15 درصد مصرف عمومی، 9 درصد کشاورزی، حدود 15 درصد مصرف صنعتی، حدود 12 درصد تجاری و حدود 5 درصد شبکه روشنایی معابر بوده است.
دیده بان اظهار کرد: انتظار می رود مشترکین در مصرف بهینه برق اهتمام ویژه ای داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشویم.ایسنا/اردبیل 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...